Hogwarts Life | Role Play Game

Harry Potter Rol Yapma Oyunu
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Şifacı Alımları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Lucas Serpent
Admin
Admin


Erkek
Mesaj Sayısı : 143
Yaş : 27
Nerden : Spinner' s End
Kaç Yıldır Rp Yapıyorsunuz? : 3 yıl
Ruh Hali :
Karakterinizin En Belirgin Özelliği : Sorunlara çözüm bulma yetisi.
*Rp Karakterinin* Yaşı : 25
Kayıt tarihi : 06/08/08

MesajKonu: Şifacı Alımları   Çarş. Ağus. 06, 2008 10:09 pm

Şifacı olmak isteyen arkadaşların aşağıdaki formu doldurmaları yeterlidir. Dört Şifacı ve bir tane da Baş Şifacı alınacaktır. Baş Şifacı olmak isteyenler, formun altına " > Baş Şifacı olmak istiyorum. " yazısını da eklesinler.

Kod:
Kaç Yıldır Rp Yapıyorsunuz? :

Örnek Şifacı Rpsi :


En son Lucas Serpent tarafından Cuma Ağus. 08, 2008 4:20 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Daphne Melodie Malfoy
Şifacı
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 10
Karakterinizin En Belirgin Özelliği : Çift karakterli olmasıdır. Hep değişkenlik belirtileri gösterir.
Kayıt tarihi : 07/08/08

MesajKonu: Geri: Şifacı Alımları   Perş. Ağus. 07, 2008 5:46 pm

Kaç Yıldır Rp Yapıyorsunuz? :3

Örnek Şifacı Rpsi :


Gece

Gecenin arsız,sessiz,umutsuz ve sinir bozucu sessizliği bir çığlık ile kesildi. Daphne Ravenclaw Kulesinde Mavi perdelerin ardında bir yandan sol eli fırlayacakmış gibi atan kalbini tutuyor,bir yandan ise karanlıktaki büyük Elektrik Mavisi kızarmış gözler ile bakışları kesişmesine izin veriyordu. Battaniyesini bir daha hiç bırakmayacakmış gibi tutuyordu. Sarı saçları alnının üstünü perdelemişti. Boşta kalan sağ eli ile saçlarını önünden çekip açık kahverengi gözlerinin etrafı seçebilmesini sağladı. Üstündeki battaniyeyi kenara çekerek etrafındaki Mavi Tülleri yana çekti. Elleri ile gözlerini ovuşturmaya başladı. Etraf bulanıklaşmış renkler birbirine geçmiş idi. Titremesini önleyebilmek için elleriyle kollarını ovuşturmaya başlamıştı. Titremesinin nedeni psikolojik değildi. Onun titremesini sağlayan dışarıdaki soğuk havanın aralık kalmış pencereden etrafını sarmasıydı. Belli ki bütün gece boyunca üşümüştü. Elektrik Mavisi gözlerin sahibi yaratık ise Baş ucunda duruyor elleri ile kafasını tutup mırıldanıyordu.

''Cam'' dedi öksürmeye başlayadı Daphne. Elektrik mavi yaratık zıplayarak.

''Sizin beni görmemeniz gerekiyordu küçük hanım...ama inanın ki ben çok ama çok üzgün küçük hanım. Hemen camı kapatıyor olmak ben. Sizin için yapabileceğim bir şey var mı acaba küçükhanım.'' dedi. Işıkları açıp gecenin karanlığını bölerek. Ortalık aydınlanıp da Daphne ortalığı seçebildiğinde bunun bir ev cini olduğunu gördü. Yüzün buruşturarak.

''Şurada bir su olacaktı.'' diyerek uzun mavi masa örtüsü ile örtünen masaya eli hamle etti. Cin Daphne'nin elini yavaşça itip kendi elini havada şıkrattı. Bunu yaptığı anda diğer elinde bir su bardağı belirmişti.

''Bunu için küçük hanım. O şimdi rüzgar sayesinde soğumuştur. Bu gayet ılık derece de isterseniz daha sıcak olmasını sağlayabilirim. Şamarcı Söğüt eğer bugün delirecek seviyeye gelmeseydi bu fırtına olmayacaktı. Küçük hanım benim işim var olmak. Ben artık gitmek. Daha çok işim olmak.'' dedi 'Çok' cümlesini uzatarak. Bunları söyleyip cin buharlaşırken Daphne suyunu bitirerek bardağı masaya koymak için elini uzattığında bir kırılma sesi duyuldu. Ne var ki Daphne'nin uykusu ağır basmıştı. Bir eli ile yastığını düzeltirken gözleri yarı yarıya kapanmış,öteki eli ise hala yatağın dışarsındaydı. Uykuya dalacakken elinin yatağın içerisine yavaşça sürüklendiğini,etrafındaki mavi tüllerin çekildiğini ve son olarak da cinin konuşmasını duydu.

''Küçük hanım keşke daha dikkatli olabilseydi.''

Ders

Daphne kahvaltısını yaptıktan sonra Tılsım Dersliğinden içeri girip sırasına doğru yerine almayı yeltelense de ikide bir öksürüyor ve yanındaki sıralardan destek alma durumuna geliyordu. O geldiğinde sınıf hemen hemen boş sayılırdı. Sarı saçları serbest bir şekilde ilerlerken su içerken öksürüğünün gelmesi sonucu kısa bir süre nefesi kesilmişti. Nefes alamayınca gözünden bir damla sımsıcak yaş sıranın üstünde yerini aldı. Nefesini kontrol altına aldıktan sonra sınıf dolmaya başlamıştı. Profesörün de sınıfa girip konuşmasıyla birlikte Daphne tekrar kuvvetli bir şekilde öksürük krizlerinden nasibini almıştı. Daphne profesör içeri girdiğinde tahta sıradan destek alarak yavaşça aşağıya çömelmiş,gözlerini kapamıştı. Sıra üzerinde doğrulunca birkaç şaşkın yüzle karşılaşınca gözlerini Profesöre dikti. Dikmesiyle birlikte adeta bir an donup kalması ve sıradan Profesöre elinde olmadan uzaşmak için yana kayması sebebi ile kendini boşlukta bulup yere düşmesi ile bir oldu. İlk önce sağ eli ile sıradan destek aldıktan sonra şaşkınlıkla bir süre nefessiz ve sessiz kaldı. Nefessizliğinin üzerine birde öksürmeye başlayınca tekrar nefes alabilmeyi başardığında derinden bir yeni doğan bebeğin ilk havayı algıladığında ağlaması gibi kendisininde gözleri yaşlanmıştı. Sıraya geçip Profesörü dinlemeye başladığında gözleri pencerenin ötesindeki kuşlara odaklanmıştı.

"Hoşgeldiniz 1. sınıflar.Ben Tılsım Profesörünüz Elrond Tasartir.Sizlerle güzel bir arkadaşlık kuracağıma inanıyorum.Bu yıl ,sihir eğitiminizin ana taşlarını oluşturacaksınız ve yetkin bir büyücü olma yolunda önemli adımlar atacaksınız.Benim dersime gelince..."

demişti Profesör sınıftaki şaşkın yüzlere bakarak ciddi bir ifade ile sarf etmişti bu sözleri. Daphne kaşlarını çatıp dudaklarını büzüştürerek hala sırtında olduğunu fark etmediği sırt çantasını çıkartıp birkaç parşömen,tüy kalem ve mürekkep çıkardı. Özenle bunları sıraya dizdikten sonra tüy kalemini mürekkebe batırarak parşömenin üstünde hazır bir vaziyet içinde ki yerini almasını sağladı. Tüy kalemden parşömene mürekkep damlaması sonucu parşömeni buruşturup bir kenara itip sıranın üstünde duran parşömenlerden birini çıkardı.

"Tılsım bir büyücünün hayatının olmazsa olmazlarındandır.Muggle'ların en çok hayret ettikleri şeyleri bu derste öğreneceksiniz.Cisimleri hareket ettirmek,uçurmak,onların kimyasal ve fiziksel yapılarında değişiklik yapmak bu dersin esas konuları.Göreceğimiz ilk ders ise.."

Daphne bunları not alırken aklına birden Ceremy gelmiş sonra ise gözlerini birkaç saniye kapatıp bir ders içinde olduğunu konsantre olmaya çalıştı. Bir süre sonra tekrar kendisini dersi dinlemeye vermişti. Profesör arkasını dönmüş tahtaya birkaç büyü cümlesi yazmıştı. Daphne parşömenin altına küçük bir yazıyla 'Wingardium Leviosa büyüsünü çalışmayı unutma.' yazmıştı. Bu arada ders boyunca hala süren öksürüğünü zaptetmeye çalışıyordu. Elleriyle ağzını sımsıkı kapamış olsa da boğulacak gibi olduğu zaman elini çekmişti. Öyle şiddetli öksürmeye başlamıştı ki canı yanıyordu.

"Cisimleri uçurmak için kullandığımız 'Wingardium Leviosa."

Daphne profesörün kendisine asayı doğrulttuğunu zanneti bir an. Daha sonra ise kitapları havada uçuşmaya başlamıştı. Sınıfta öylece gezinirlerken Daphne en yakınındaki olanı yakalayıp sırasına koydu. Diğer birkaç kitabı hala yukarlarda süzülüyordu. Umursamayarak ders sonunda onları alabileceğini düşündü. Ellerini birbirne kavuşturarak profesörü tekrar dinleyip ve not almaya başlamaya hazırlandı.

"Lütfen asalarınızı çıkarın.Saat yönünde bir tur çevirin ve çevirme hareketi bittikten sonra hafif bir dokundurma hareketiyle büyülü sözleri söyleyin.Unutmayın!Vurma hareketi yavaşça olmalı.Eğer hareketi abartırsanız..."

Daphne büyünün kullanılış şeklini yazdı. Büyüyü çalışırkende bunları unutmayıp yapacaktı. Dudaklarını büzüştürerek bunu başarabileceğini düşünmüştü. Yani en azından 2. deneme de.

"Kaşlarınızı tutuşturabilir veya kulaklarınızdan pırasa fışkırmasına neden olabilirsiniz.Alıştırmaya başlamadan önce size birkaç şey daha söylemek istiyorum.Sonra alıştırma yapmakta serbestsiniz.Ama önce lütfen herkes beni dinlesin"

Daphne büyük bir telaş ile kaşlarının hala yerinde olup olmadığını ve kulaklarından bir şey fışkırmadığına emin oldu. Aslında bunları psikolojik olarak istemsiz bir şekilde yapmıştı. Bunları yaptıktan sonra yanaklarında hafif bir pembelik kazandırmıştı. Etrafına baktıktan sonra kaşlarını çatarak tahtadaki 'Wingardium Leviosa' sözcüklerine kötü bir bakış atmıştı. Sanki o büyü onu tedirgin ediyordu.

"Bu sınıf saçmasapan asa sallama ve 'Ne sihirdir ne keramet,hokus pokus' tarzı aptal sözlerin yeri değildir.Bir büyücü olmak için çok sıkı çalışmanız ve size verilen görevleri layıkiyle yerine getirmeniz gerekir.Derslerinize iyi çalışın ve dersleri kaçırmayın.Özellikle benim dersimi..."

Daphne önünde yerini alan Tüye huzursuz bir bakış attı. Bir yandan ise kaşlarını çatıyor sanki Tüyü eline alıp yolacakmış gibi gözüküyordu. Tüyle birkaç saniye bakıştıktan sonra bir iç çekerek önündeki tüyü dümdüz bir şekilde sıraya koydu. Tüyü elinde alıp bir kısmını hafifçe büzüştürüp ezdi.

"İlk olarak, tüy gibi, hafif olan cisimlerle başlayacağız.İlerde konsantrasyonunuzu geliştirdikçe daha ağır cisimlere geçeceğiz.Şimdi lütfen alıştırma yapmaya başlayın.Ders bitmiştir."

Profesör tekrar konuştuğunda Daphne'nin huzursuzluğu geçmişti. Bir yandan ise Profesörün neden ödev vermediğini düşünüyordu. Dikkatini toparlamaya çalışıyordu şimdi Daphne. Ama ne zaman tüye baksa yaşadıkları bir film şeridi gibi gözünden geçiyordu. Ellerini yumruk yapıp bütün kuvveti ile sıktı. Fısıldayarak.

''Çevir ve hafifçe vur.'' dedi. Ne var ki bir süre daha donup kalıp Tüy ile bakışmaktan başka birşey yapmamıştı. Tüyü elinde alıp bir süre inceledikten sonra büyülü sözleri sarf etti.

''Wingardium Leviosa.'' demesiyle birlikte tüy uçmaya başlamıştı. Ama Daphne'nin etkisi ile değil açık kalan camın etkisiyle. Bir süre sınıfta tüyü arayıp bulduktan sonra tekrar konsantre oldu.

''Wingardium Leviosa.'' dedi. Tüy bu sefer uçmaya başladığında rüzgarın etkisi ile değil kendi etkisi ile uçmaya başlamıştı. Gülümseyerek öksürüğünün geçtiğini de düşündü. Tam bu anda ise tekrar öksürmeye başlamıştı. Daphne öksürüğünün geri dönmesi nedeniyle sinir ile kitaplarını,tüy kalemini,parşömeni,mürekkebi toplayarak sırt çantasına sinir ile tıktı. Bir süre sakinleştikten sonra Profesörün yanından geçerken.

''Sihirli Günler,Profesör.'' diyerek sınıftan çıktı.


Dipnot: Kısa birsüre öncesinde pc'm yazın gelmesi ile birlikte sıfırlandı. Bu yüzden başka bir sitedeyken yaptığım ders rpsini göndermek zorunda kaldım. Umarım bir sorun olmaz.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Oasis Annamaria Boleyn
Biçim Değiştirme Profesörü & Rav Sorumlusu
Biçim Değiştirme Profesörü & Rav Sorumlusu
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 74
Yaş : 27
Kaç Yıldır Rp Yapıyorsunuz? : 2.5
Sevgili : -
Karakterinizin En Belirgin Özelliği : İnatçı,Hırslı,Zeki
*Rp Karakterinin* Yaşı : 21
Kayıt tarihi : 06/08/08

MesajKonu: Geri: Şifacı Alımları   Perş. Ağus. 07, 2008 5:54 pm

Onaylandı..Başarılar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
My life love

avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1
Karakterinizin En Belirgin Özelliği : ağır başlılığı
Kayıt tarihi : 28/09/08

MesajKonu: Geri: Şifacı Alımları   Ptsi Eyl. 29, 2008 1:16 am

İsim Soyisim:Katherine Helen Gregory

Kaç yıldır rp yapıyorsunuz:3

örnek rp:

Katherine soğuk kış gecesinde sıcak odasında oturmuş, hastalarının belgelerini inceliyordu.Odasının sessizliği içine işlemişti ve bunalmaya başlamıştı.Yerinden kalkıp ağır adımlarla cam kenarına yürüdü.Dışarısı beyaz bir örtüye bürünmüştü ve hala daha yağıyordu.Dışarısının soğuğu cama işlemişti adeta bu yüzden Katherine üzerindeki beyaz şalına daha fazla sarıldı.Bütün bu düşünceler ve belgeler onu çok yormuş tek istediği biraz kafa dağıtmaktı fakat bu mümkün değildi.Baş şifacılık rütbesini çok çalışarak kazanmıştı fakat her şeyi boşlamıştı, hayatı, kendini boşlamıştı. Kendini şu aheste aheste yağan karlar gibi boşluğa bırakmak istiyordu.Tam o sırada hastane kanadından sesler gelmeye başladı.Birisi onu çağırıyordu.

-Bayan Gregory, Bayan Katherine Gregory lütfen yardıma gelin acil bir hasta var

Katherine hızla odasından çıkıp hastanın götürüldüğü odaya ilerledi.Odaya geldiğinde içerisi çok kalabalıktı, ve yatakta de yaralı bir genç vardı, bu kadar kişinin hastane kanadında kalabalık ve sese neden olması Katherine'in biraz sinirlenmesine neden oldu.

-Lütfen olay anında yanında olan kişi hariç herkez dışarı

dediği anda büyük meraklı kalabalık söylenerek odadan çıktılar.Geriye sadece genç bir kız kalmıştı.Katherine ön uygulamayı yaparken kıza

-Nasıl oldu anlat bana

dedi yüzündeki buz gibi ifadeyi bozmadan kız önce biraz çekinip sonra konuya girdi.

-Biz onunla daha sakin bir yer olduğu için yasak ormana gittik.Biz konuşuyorduk, tam o sırada bir yaratık gördük o beni korumak için yaratığın önüne atladı ve

deyip ağlamaya başladı. Katherine kız olanları anlatırken çocuğun yara yerlerine şifa büyüsü ile gerekenleri yapıyordu.Onların yasak ormana gittiklerine çok sinirlenmişti ama şimdi bunun sırası değildi. Zaten kız pişman olmuş ağlıyordu.

-Sakin ol canım o iyileşicek, şimdi sen binana git dinlen yarın onu görmeye gelirsin, ayrıca yasak orman konusunu da sonra görüşücez

dedi fakat kızın gitmeye niyeti yok gibi gözüküyordu. Katherine aşkı düşündü, aşık olmayalı çok uzun süre olmuştu,tabiki bunu ona yaptıran aşktı ve ne kadar ısrar etsede o gitmeyecekti. Bu yüzden ısrar etmeyi bırakıp ona yan tarafta ki koltuğu gösterdi.Ve

-Benim işim burada bitti.Burada su var uyanınca su isteyecektir ona verirsin,sen de fazla uyumamazlık yapma.

Dedi ve onları yalnız bıraktı.

Odasına gelip öğrencinin belgesini çıkarıp hastalığını yazdı.


Baş şifacı olmak istiyorum
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Şifacı Alımları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Animagus & Kurtadam Alımları
» `Mitoloji Dersi; Ders Alımları´
» Boleyn Ailesi Alımları

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Hogwarts Life | Role Play Game :: Hogwarts Life - Rp Out :: Seçim Alanı-
Buraya geçin: